ONLINE ÖDEMELERDE KARGO 49,99 TL! 1000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA! ONLINE ÖDEMELERDE KARGO 49,99 TL! 1000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA! ONLINE ÖDEMELERDE KARGO 49,99 TL! 1000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA! ONLINE ÖDEMELERDE KARGO 49,99 TL! 1000 TL ÜZERİ KARGO BEDAVA!

Mezuniyet Gecesi Giyinme Rehberi

Tarih: 13.04.2022 13:34
Mezuniyet Gecesi Giyinme Rehberi
Hayatta unutulmayan bazı günler vardır. Mezuniyet günü de hayat boyu hatırlanacak günlerden birisidir. Bu özel günde hayat boyu kendinizi güzel hatırlamak için mezuniyet gecesi kıyafet seçimini doğru yapmak gerekir. Mezuniyet gecesi için nasıl giyinmeliyim diye merak edenler bu rehberden yararlanabilirsiniz;
  1. Vücut Tipinize Göre Mezuniyet Kıyafeti Seçin

Her şeyden önce mezuniyet gecesi yıldız gibi parlamak istiyorsanız vücut tipinize göre kıyafet seçmelisiniz. Vücut tipiniz kum saati ise zaten her model size yakışır. Özellikle de sırt kısmı dekolteli abiye veya gece elbiselerinden tercih edebilirsiniz. Armut vücut tipine sahipseniz basen kısmı hareketli, kat kat olan elbiselerden kesinlikle uzak durmalısınız. Belden hafif bollaşan elbiseler size yakışacaktır.
Elma vücut tipindekiler ise bel bölgesinde hareket olan bel bölgesi sıkı olan elbiselerden kaçınmalıdır. V yaka, dekolteli, yırtmaçlı elbiseler bu vücut tipinde uygundur. Dikdörtgen vücut tip için kıvrım oluşturan elbiseler doğru seçimdir. Bele doğru darlaşan, omuz kısmı hareketli elbiseler dikdörtgen vücudu kıvrımlı gösterir.
Oval vücut tipine sahip olanlar vücudu saran elbiselerden kaçınmalıdır. A kesim tarzındaki elbiseler oval vücut tiplerine oldukça çok yakışır. Vücut tipinize göre kesim ve tasarımları tercih ederek ilk adımı başarı ile tamamlayabilirsiniz. Ardından diğer adımlarda seçtiklerinizi eleyebilirsiniz.
  1.  Abartıya Kaçmadan Özel Bir Şıklık Yakalayın

Mezuniyet gecesinde çok özel görünmek isteyebilirsiniz. Ancak abartıya kaçmadan bu özel şıklığı yakalamalısınız. Hayat boyu fotoğraflarda bu kıyafetle görünecekseniz. Bu nedenle dengeyi tutturmalısınız.
Elbise mezuniyet gecesi için doğru bir tercihtir. Çünkü etek ya da pantolon sıradan kalabilir. Ancak çok gösterişli abiye elbise de uygun olmaz. Şıklığı ince detaylarda yakalamak önemlidir. Elbise, ayakkabı, çanta, aksesuar ve saç bir bütün olarak şık olmalıdır. Kendi tarzınızı ortya çıkartacak bir gece elbisesi tercih edebilirsiniz.
Çok canlı renkler, kırmızı gibi iddialı renkler seçmemelisiniz. Yani düğüne gider gibi giyinmemelisiniz. Evet, bu çok özel bir gece olacak. Ama bu bir düğün değil yani abiye değil şık gece elbisesi tercih etmek gerekir. Dekolte de aşırıya kaçmamak zarif bir tercih olur.
  1. Moda Trendlerine Uyun Ama Kendi Tarzınızı Gösterin

Mezuniyet gecesi kıyafetini seçerken moda trendlerine uymak önemlidir. Ancak trendlere kendi yorumunuzu katmalısınız. Son yıllarda mezuniyet elbiseleri çok daha gülkurusu, mint yeşili ya da somon gibi renkler ve zarif tasarımlar öne çıkar. Sırtı dekolte parlak gri bir mini elbise dinamik ve modaya uygun bir seçim olabilir. Tül detaylı, pencere detaylı mini elbiseler de iyi seçimlerdir. Tek omuz göbek pencereli elbiseler de hem modern hem de çok şık seçeneklerdir. Abartılı abiyeler yerine daha modern ve sade, etkileyici tasarımlara yönelmek gerekir. Trend olan modellere göz atarak kendi tarzınıza uyacak modeller arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.
  1. Mezuniyet Balosunun Yapılacağı Mekâna Göre Seçim Yapın

Mezuniyet gecesinin yapılacağı mekân kıyafet seçimi belirleyen etkenlerden biridir. İç ve dış mekânlarda farklı modeller tercih edilmelidir. Lüks otel gibi mekanlarda dekolte ve kumaş olarak daha özgür seçimler yapılabilir. Teras bahçe gibi mekânlarda ise atmosfere uygun seçimler yapılmalıdır. Mekânın ambiyansına uymak önemlidir. Örneğin; yüksek tavanlı, nostaljik bir mimaride zarif ve romantik tasarımlar uyum sağlar. Bar ya da gece kulübü gibi yerlerde ise daha keyifli, gece elbiseleri tercih edilebilir. Rahatlık ve konfor da şıklık kadar dikkat edilmesi gereken konulardır. İçinde rahat hareket edebildiğiniz, terletmeyen kaliteli kumaştan gece elbisesi tercih ederek rahat edebilirsiniz. Elbise içine giydiğiniz iç çamaşırına da ayrıca özen göstermelisiniz.
 
Yükleniyor...
22 kişi bu ürünü inceliyor.